Okuma RTX 40FD Spin Olta Makarası

Okuma RTX 40 Spin Olta Makarası,40 lık Küçük Boy Spin Makara,7BB+1RB,5.0:1 Devirli Yüksek Kalite Spin Makara

733,67 TL

Ürün Kodu : okm-059 Stok Durumu : TÜKENDİ

Kargoya Veriliş Süresi : 3 İş Günü

Okuma RTX 40 Spin Olta Makarası,40 lık Küçük Boy Spin Makara,7BB+1RB,5.0:1 Devirli Yüksek Kalite Spin Makara

İndirim

40 lık küçük boy spin makara, 5.0:1 yüksek devir oranı,232 gram ağırlığında

Misina kapasitesi 0.25mm/325metre  0.30mm/230metre  0.35mm/205metre

RTX Makaranın Özellikleri

 • Olağanüstü hafif C-40X karbon çerçeve, yan plaka ve rotor
 • Çok diskli, Japon yağlı keçe drag sistemi
 • 7BB + 1RB paslanmaz çelik bilyeli rulmanlar
 • Quick-Set geri dönmeyi engelleyen makaralı rulman
 • ALG: Hassas AlumiLite alaşım ana dişli ve salınımlı dişliler
 • İşlenmiş alüminyum, 2 ton anotlu makara
 • Hassas Eliptik Dişli sistemi
 • EVA tutma topuzlu rijit, dövme alüminyum sap tasarımı
 • Hydro Block su geçirmez drag sızdırmazı
 • 1 adet masif alüminyum, metalik anotlu kılavuz teli
 • RESII: Bilgisayarla dengelenmiş rotor eşitleme sistemi
 • RTX makineleri ömürboyu teknik servis ve ücretsiz yedekparça garantisine sahiptir

Okuma, makine tasarımındaki teknolojik yeniliklerine ultra hafif, ultra güçlü makineleri olan yeni Helios ve RTX ailesini ekleyerek çıtayı bir kez daha yükseltiyor. Uzun elyaflı karbon fiber teknolojisi ve alüminyum pirinç dişli sistemini birleştiren yeni C-40X, Helios ve RTX makineleri standart grafit çerçeveli makinelerden %25 daha hafif ve % 50 daha güçlü

10 açılı bir sistem, alüminyum çerçeve, salınımlı dişliler ve karbon fiber çekiş sistemine sahip yeni Helios makineleri Okuma uzun elyaflı karbon fiber çerçeve teknolojisinin amiral gemisidir.

Helios veya RTX e parlak ışıkta baktığınızda C-40X uzun elyaflı karbon fiber yapı kendini hemen belli eder. Dayanım için toz dolgu malzemesiyle doldurulmuş standart bir grafit reçinenin aksine, C-40X uzun elyaflı karbon fiber çerçeve; on binlerce kere birlikte dokunmuş uzun karbon fiber elyafları bir araya getirir. Tüm fiberler arasındaki bağlantı noktaları mükemmel bir şekilde güçlendirilerek dayanım % 50 yükseltilir. Ayrıca toplamda daha az reçine ve elyaf gerekeceğinden standart grafit çerçevelere göre ağırlık % 25 düşer.

Helios ve RTX makineleri uzun elyaflı karbon fiber çerçeve ve rotorlar kullanır. Sadede gelirsek, standart grafit çerçeveli makinelerimiz 30 ve 248 gr (8 ons) ağırlığın üzerinde. Helios ve RTX makineleri 186 gr (6 ons) sınıfında olmalarının yanı sıra dayanımı da % 50 arttırıyor.

Parlak ışıkta karbon fiber elyafları çıplak gözle kolaylıkla görülebilir. Güçlü bir çerçeve ve yüksek gerilimli ortamlar için hazır bir rotora sahip Helios ve RTX iç bileşenleri, dayanımı da ileri seviyelere taşıyor. Geleneksel pirinç ana dişliler ve salınımlı dişlilerin yerini AlumiLite alaşımlı dişliler alıyor. Pirinçten daha sert ve daha güçlü AlumiLite dişliler çerçevenin gücünden sonuna kadar faydalanmanızı sağlıyor.

RTX makineleri 8 açılı, ultra sessiz Japon yağlı keçe drag ve dövme alüminyum sapa sahip bir sistem kullanır.

Helios ve RTX in farkı drag, tutma sistemleri ve kullanılabilir dişli oranlarıdır. Helios ağır yük koşullarında aşırı ısının dağıtımı için bir karbon fiber drag sistemi barındırır, RTX ise Okuma nın ultra-sessiz Japon yağ keçeli drag sistemini kullanır.

Helios un sap kolları dokuma bir karbon fiber şaft içerir, RTX dövme alüminyum sap kullanır.

Helios ailesi 10 açılı bir sisteme sahiptir ve standart hızda (5.0:1) 25, 30, 35 ve 40 ve ayrıca 25 ve 40 yüksek hızlı (6.0:1) modeller olarak mevcuttur. RTX ailesi 8 açılı bir sistem kullanır ve 25, 30, 35 ve 40 yüksek hızlı (6.0:1) olarak mevcuttur. Yüksek hızlı modellerin model numaralarının sonunda bir S harfi bulunur, örn. Hx-25S ve RTX-30S gibi.

Helios ve RTX makineleri, Helios, C-340X, Citrix gibi Okuma kamış aileleri ile birlikte 310 gr. (10 ons) kamış ve makine kombinasyonları oluşturur. Olağanüstü hafif ve tepkili, sunumun ve kara balıkçılığının her yönü yeni bir hassasiyet seviyesine kavuşuyor, bir balığın yaptığı her hareket hissedilebiliyor. Suda her gün yeni bir deneyim..  

 

Emre ÖZGÜN21/10/2014

At çek avcılığı için ideal bir makara.Oldukça hafif. İri sayılacak bir levreği rahatça kıyıya aldım. Tavsiye ederim.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Hemen üye olabilir veya varolan hesabınızla giriş yaparak yorumunuzu yazabilirsiniz.

Ayrıca yorumlarıyla bize ve ziyaretçilerimize katkıda bulunduğunuz takdirde kazanacağınız puanlarla alışverişlerinizde iskonto avantajına sahip olabilirsiniz.

Puan ver :
Kredi Kartı Ödeme